KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15074294

nr 1507 4294

Erik Jönsson

(1893-1950), Sverige

Oljemålning, Landskap med figurer. Signerad. Olja på pannå 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 42x37 cm

Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.

måndag 5 december 2022
kl 20:33:07

Erik Jönsson

Läs mer om Erik Jönsson